Claude Sonnet 5.5

Responsivt vardagsarbete

Anthropictillverkare
Standardi standardroutern
Text + manushooks, bildtexter, briefs, storyboards

Claude Sonnet 5.5 är en av 23 textmodeller som Hermoso kan skriva annonstexter, hooks och manus med. Ange den, eller låt routern välja en bra standard om du utelämnar modellen. Samma katalog finns i appen, i MCP-servern och i CLI:n, på ett konto och en kreditsaldo. Priset för varje rendering visas i appen innan den körs.

Det här gör folk med den

Formaten som länkas är kreativa recept som Hermoso planerar och renderar för ditt varumärke.

Om Anthropic

Anthropic tillverkar Claude-modellerna som skriver och resonerar sig igenom en brief.

Specifikationer

Bäst förResponsivt vardagsarbete
NivåStandard
Modell-idclaude-sonnet-5-5

Claude Sonnet 5.5 jämfört med andra textmodeller

ModellTillverkareNivåBäst för
Claude Sonnet 5.5AnthropicStandardResponsivt vardagsarbete
Claude Opus 5.5AnthropicPremiumKomplext, analytiskt arbete
Claude Haiku 5.5AnthropicStandardSnabbast, lägst kostnad
Claude Fable 5AnthropicPremiumFöregående Fable
Claude Sonnet 4.6AnthropicStandardFöregående generation
GPT-6 AstraOpenAIPremiumOpenAI:s mest kapabla, för långsiktigt arbete med ett kontext på 1 M
Llama 4 ScoutMetaStandardMetas effektiva öppna MoE, snabb med ett långt kontext

Se alla 23 textmodeller sida vid sida.

Be bara om det

I Claude, ChatGPT, Cursor eller någon annan assistent kopplad till Hermoso nämner du modellen med vanlig svenska. Eller väljer den i modellmenyn i appen.

Skriv fem TikTok-hooks för vår olivolja med Claude Sonnet 5.5.
Använd Claude Sonnet 5.5 för att skriva manus till en 15 sekunder lång testimonial och rendera den sedan.
Låt Claude Sonnet 5.5 skriva om den här bildtexten för LinkedIn, Instagram och X.

Så får du ut det mesta av Claude Sonnet 5.5

  • Ange plattformen, längden och antalet: fem nio-ords TikTok-hooks.
  • Klistra in produktsidan eller en riktig recension. Specifika detaljer slår adjektiv.
  • Be om varianter på en vinkel i taget (pris, hastighet, bevis) så att var och en kan testas rent.
  • Lista orden du aldrig vill se. En blockeringslista respekteras.

Skriv annonstexter med Claude Sonnet 5.5. Börja gratis, och alla funktioner finns på varje plan.

Börja gratis →   Se priser

Vanliga frågor

Vad används Claude Sonnet 5.5 till i Hermoso?

Responsivt vardagsarbete. Den skriver hooks, bildtexter, manus och briefs, och kan driva agentloopen som planerar en hel annons.

Är Claude Sonnet 5.5 standardvalet?

Den ingår i standardpoolen. Ange den för att tvinga fram den, eller utelämna modellen så väljer routern.