Blog

Harga ManyChat 2026: Setiap Pelan, Kos Kenalan Aktif, dan Alternatif Percuma

Harga ManyChat pelan demi pelan setakat Oktober 2026: Percuma hingga Advanced, apa itu kenalan aktif, berapa caj lebihan, dan bagaimana alternatif percuma dibandingkan.

ManyChat mempunyai lima pelan, daripada pelan Percuma pada $0 hingga Advanced pada $139 sebulan, dan apa yang anda bayar bergantung pada bilangan kenalan aktif yang anda ada dalam sebulan, bukan pada bilangan mesej yang anda hantar. Di bawah ialah kesemua lima seperti yang dipaparkan di manychat.com/pricing pada 31 Oktober 2026, cara lebihan berfungsi, dan apa yang perlu dilakukan jika anda hanya perlukan komen-ke-DM. Hermoso ialah alternatif ManyChat percuma untuk itu.

Kami yang membangunkan Hermoso. Angka ManyChat di sini disalin daripada halaman harga mereka, ditunjukkan sebelum cukai. ManyChat berkata harga ditetapkan mengikut negara bil anda, jadi halaman yang anda lihat mungkin berbeza.

Pelan ManyChat

PelanHargaKenalan aktifSaluranPengguna
Free$02521
Essential$14 sebulan ($168 dibayar tahunan)25022
Pro$29 sebulan ($348 dibayar tahunan)2,50033
Business$69 sebulan ($828 dibayar tahunan)7,500Tanpa had5
Advanced$139 sebulan ($1,668 dibayar tahunan)25,000Tanpa had10

Pelan Percuma tidak memerlukan kad dan membawa penjenamaan Manychat. Essential dan Pro mempunyai percubaan percuma 14 hari, dan ManyChat berkata anda boleh membatalkan untuk bayaran balik dalam 30 hari selepas membeli pelan. Harga bulanan yang disenaraikan sepadan dengan angka bayaran tahunan yang ditunjukkan di sebelahnya.

Apa itu kenalan aktif

ManyChat mentakrifkan kenalan aktif sebagai orang sebenar yang anda berinteraksi dengannya dalam tempoh bil bulanan, melalui mesej atau automasi. Seorang ialah satu kenalan aktif untuk bulan itu, tidak kira berapa banyak mesej yang dipertukarkan. Kenalan dikira apabila mesej dihantar atau diterima melalui ManyChat melalui automasi, AI, siaran atau peti masuk.

Apa yang berlaku apabila anda melebihi

Automasi tidak dimatikan. ManyChat mengenakan yuran untuk setiap kenalan aktif tambahan, dan anda boleh menetapkan ambang yang mengehadkan berapa banyak tambahan yang dibenarkan. Halamannya menyenaraikan kadar setiap kenalan ini:

PelanSetiap kenalan tambahan, bulananSetiap kenalan tambahan, tahunan
Essential$0.10$0.082
Pro$0.05$0.038
Business$0.025$0.018
Advanced$0.004$0.0028

Contoh pengiraan menggunakan angka tahunan: akaun Pro dengan 5,000 kenalan aktif dalam sebulan melebihi peruntukannya sebanyak 2,500. 2,500 pada $0.038 ialah $95, ditambah $29, jadi $124 untuk bulan itu. Siaran yang menjadi viral ialah bulan tepat ini berlaku, itulah sebabnya ramai pencipta lebih suka alat yang tidak mengira kenalan.

Pelan mana yang sesuai untuk komen-ke-DM

  • Di bawah 25 orang sebulan: ManyChat Free sudah berfungsi.
  • Beberapa ratus: Essential pada $14 sebulan meliputi 250.
  • Beberapa ribu: Pro pada $29 sebulan meliputi 2,500.
  • Sebarang bilangan, hanya Instagram dan Facebook: automasi DM Instagram Hermoso percuma pada setiap pelan dan tidak mengira kenalan.

ManyChat turut meliputi WhatsApp, TikTok, Telegram, SMS dan e-mel, serta siaran pada pelan berbayarnya. Jika anda memerlukannya, anda membayar untuk sesuatu yang tidak dilakukan automasi Hermoso. Lihat perbandingan bersebelahan.

Mulakan secara percuma di app.hermoso.ai, tanpa kad.

Soalan lazim

Berapa kos ManyChat?

Setakat 31 Oktober 2026, ManyChat menyenaraikan Free pada $0, Essential pada $14 sebulan, Pro pada $29 sebulan, Business pada $69 sebulan dan Advanced pada $139 sebulan, dengan kenalan aktif yang dibenarkan meningkat daripada 25 kepada 25,000.

Adakah ManyChat mempunyai pelan percuma?

Ya. Pelan Percuma berharga $0, tidak memerlukan kad kredit, dan merangkumi 25 kenalan aktif, 2 saluran, 1 pengguna dan jenama Manychat.

Apakah itu kenalan aktif ManyChat?

Orang sebenar yang anda berinteraksi dengannya dalam tempoh bil bulanan melalui mesej atau automasi. Setiap orang dikira sekali sebulan, walaupun berapa banyak mesej yang dipertukarkan.

Berapakah ManyChat mengenakan bayaran apabila melebihi had kenalan?

Automasi terus berjalan dan setiap kenalan aktif tambahan dikenakan bayaran. Halaman itu menyenaraikan $0.10 pada Essential, $0.05 pada Pro, $0.025 pada Business dan $0.004 pada Advanced untuk bil bulanan, dan kadar yang lebih rendah untuk bil tahunan.

Adakah terdapat alternatif percuma kepada ManyChat?

Ya. Hermoso menawarkan automasi komen-ke-DM Instagram dan Facebook secara percuma pada setiap pelan tanpa had kiraan kenalan.