Blog

ManyChat-prijzen in 2026: elk plan, wat actieve contacten kosten, en een gratis alternatief

ManyChat-prijzen plan voor plan per oktober 2026: van Gratis tot Advanced, wat een actief contact is, wat overgebruik kost, en hoe een gratis alternatief zich verhoudt.

ManyChat heeft vijf plannen, van een Gratis plan voor $0 tot Advanced voor $139 per maand, en wat je betaalt hangt af van hoeveel actieve contacten je in een maand hebt, niet van hoeveel berichten je verstuurt. Hieronder alle vijf zoals getoond op manychat.com/pricing op 31 oktober 2026, hoe overgebruik werkt, en wat je moet doen als je alleen comment-naar-DM nodig hebt. Hermoso is daarvoor een gratis ManyChat-alternatief.

Wij maken Hermoso. De ManyChat-cijfers hier zijn overgenomen van hun prijspagina, vóór belasting. ManyChat zegt dat de prijs wordt bepaald door je land van facturatie, dus de pagina die jij ziet kan anders zijn.

ManyChat-plannen

AbonnementPrijsActieve contactenKanalenGebruikers
Free$02521
Essential$14 per maand ($168 bij jaarlijkse betaling)25022
Pro$29 per maand ($348 bij jaarlijkse betaling)2,50033
Business$69 per maand ($828 bij jaarlijkse betaling)7,500Onbeperkt5
Advanced$139 per maand ($1,668 bij jaarlijkse betaling)25,000Onbeperkt10

Het Gratis plan vereist geen kaart en draagt ManyChat-branding. Essential en Pro hebben een proefperiode van 14 dagen, en ManyChat zegt dat je binnen 30 dagen na aankoop van een plan kunt opzeggen voor terugbetaling. De vermelde maandprijzen corresponderen met de jaarlijkse cijfers ernaast.

Wat een actief contact is

ManyChat definieert een actief contact als een echt persoon met wie je in een maandelijkse factureringsperiode interactie hebt, via berichten of automatiseringen. Eén persoon is één actief contact voor de maand, ongeacht hoeveel berichten jullie uitwisselen. Een contact telt mee wanneer berichten via ManyChat worden verzonden of ontvangen via automatiseringen, AI, broadcasts of de inbox.

Wat er gebeurt als je erover gaat

Automatiseringen worden niet uitgezet. ManyChat rekent een vergoeding voor elk extra actief contact, en je kunt een drempel instellen die begrenst hoeveel extra je toestaat. De pagina vermeldt deze tarieven per contact:

AbonnementElk extra contact, per maandElk extra contact, jaarlijks
Essential$0.10$0.082
Pro$0.05$0.038
Business$0.025$0.018
Advanced$0.004$0.0028

Een uitgewerkt voorbeeld met de jaarcijfers: een Pro-account met 5,000 actieve contacten in een maand zit 2,500 boven zijn quotum. 2,500 tegen $0.038 is $95, bovenop $29, dus $124 voor die maand. Een post die viral gaat is precies de maand waarin dit gebeurt, en daarom kiezen veel makers voor een tool die geen contacten telt.

Welk plan past bij comment-naar-DM

  • Minder dan 25 mensen per maand: ManyChat Gratis werkt.
  • Een paar honderd: Essential voor $14 per maand dekt 250.
  • Een paar duizend: Pro voor $29 per maand dekt 2,500.
  • Elk aantal, alleen Instagram en Facebook: de Hermoso Instagram DM-automatisering is gratis op elk plan en telt geen contacten.

ManyChat dekt daarnaast WhatsApp, TikTok, Telegram, sms en e-mail, plus broadcasting op zijn betaalde plannen. Als je die nodig hebt, betaal je voor iets dat de automatisering van Hermoso niet doet. Zie de vergelijking naast elkaar.

Start gratis op app.hermoso.ai, zonder creditcard.

Veelgestelde vragen

Hoeveel kost ManyChat?

Op 31 oktober 2026 vermeldt ManyChat Gratis voor $0, Essential voor $14 per maand, Pro voor $29 per maand, Business voor $69 per maand en Advanced voor $139 per maand, met het aantal toegestane actieve contacten van 25 tot 25,000.

Heeft ManyChat een gratis plan?

Ja. Het gratis plan kost $0, vraagt geen creditcard en omvat 25 actieve contacten, 2 kanalen, 1 gebruiker en Manychat-branding.

Wat is een actief contact bij ManyChat?

Een echt persoon met wie je tijdens een maandelijkse factuurperiode communiceert via berichten of automatiseringen. Eén persoon telt één keer per maand, hoeveel berichten er ook worden uitgewisseld.

Wat rekent ManyChat voor het overschrijden van de contactlimiet?

Automatiseringen blijven draaien en elk extra actief contact wordt gefactureerd. De pagina noemt $0.10 bij Essential, $0.05 bij Pro, $0.025 bij Business en $0.004 bij Advanced bij maandelijkse facturering, en lagere tarieven bij jaarlijkse facturering.

Is er een gratis alternatief voor ManyChat?

Ja. Hermoso biedt Instagram- en Facebook-automatisering van reactie naar DM gratis op elk plan, zonder contactlimiet.