Fastlane AI-priser 2026, plan för plan

Vad Fastlanes planer kostar, hur många statiska bilder och videor krediterna gör enligt deras egen räkning, och hur Hermosos planer står sig.

Priser lästa från www.usefastlane.ai/pricing och www.usefastlane.ai/#pricing den 19 oktober 2026. Senast uppdaterad 19 oktober 2026. Priserna är i amerikanska dollar före skatt. Om en siffra här inte längre stämmer med deras sida, så har deras sida rätt och vi rättar vår.

Kort svar: Fastlanes fullständiga planinformation listar Starter för $29 i månaden, Growth för $79, Pro för $199 och Enterprise för $999, vart och ett 30 procent billigare vid årsfakturering ($20, $55, $139 och $699). Varje plan börjar med en 7 dagars provperiod och 50 krediter. Uppvärmda TikTok- och Instagram-konton är ett tillägg för $100 i månaden per konto.

En varning: den dag vi kontrollerade visade Fastlanes sajt två uppsättningar siffror. Sammanfattningstabellen på dess /pricing-sida listade fortfarande Starter $29, Growth $49 och Pro $149 med en gratisplan, medan plankorten som länken "Hela planinformationen" pekar på (på startsidan) visade priserna nedan. Vi använder plankorten eftersom de är de som har en knapp för kassan.

Fastlane-planer och priser

PlanPrisKrediter och gränser
Starter$29 i månaden, eller $20 med årsfakturering500 krediter i månaden, vilket Fastlane säger är upp till 100 statiska bilder eller 8 videor. Lätt planering från Senna, dess agent. 1 kampanj i taget, 1 konto i sociala medier.
Growth$79 i månaden, eller $55 med årsfakturering2 000 krediter i månaden: upp till 400 statiska bilder eller 33 videor. 5 kampanjer i taget, 10 konton i sociala medier, 3 arbetsytor.
Pro$199 i månaden, eller $139 med årsfakturering10 000 krediter i månaden: upp till 2 000 statiska bilder eller 166 videor. 20 kampanjer i taget, 500 konton i sociala medier, 10 arbetsytor.
Enterprise$999 i månaden, eller $699 med årsfakturering50 000 krediter i månaden: upp till 10 000 statiska bilder eller 833 videor. Skalas upp till $2,999 i månaden i appen.
Uppvärmda konton$100 i månaden per konto, plus $1.50 per inläggsuppladdningRiktiga TikTok- eller Instagram-konton i USA och EU som Fastlane skapar och värmer upp i din nisch. Kräver en aktiv prenumeration.

Fastlane säger att krediter är deras enda mätare, så valfri blandning av statiska bilder och videor ryms inom den månatliga totalen. Årsplaner faktureras en gång om året.

Vad du faktiskt får

  • Starter gör cirka 8 videor i månaden för ett socialt konto och en kampanj.
  • Growth är första planen för fler än ett konto eller varumärke: 10 konton, 3 arbetsytor, cirka 33 videor.
  • Pro är byggd för att köra många konton samtidigt, upp till 500.

Fastlanes agent, Senna, lär sig ditt varumärke från din webbplats, studerar konkurrenter, bygger kampanjer, skapar annonserna och de organiska inläggen, och lanserar dem på Meta, Instagram, TikTok och YouTube Shorts.

Vem Fastlane passar

Fastlane passar varumärken som vill ha en agent som kör en maskin för organiskt innehåll och annonsinnehåll i stor volym, särskilt över många TikTok- och Instagram-konton. Tillägget med uppvärmda konton är något få verktyg säljer.

Hermosos planer bredvid Fastlane

Hermoso-planPrisVad du får
Gratis$0, utan kort30 krediter vid registrering plus 250+ till att tjäna när du sätter upp ditt varumärke och skapar. Hela studion, inget låst.
Starter$29 i månaden1 200 krediter i månaden. Riktiga ansikten i dina videor från dina egna foton.
Pro$69 i månaden3 000 krediter i månaden. Prioriterad generering.
Studio$149 i månaden7 000 krediter i månaden. Prioriterad support och SSO för företag.

Inget påslag på modeller. Se priser.

Eller hoppa över abonnemanget: kreditpaket från $25, giltiga i ett år, på alla planer, även gratisplanen. Se betala efter användning.

Båda produkterna utgår från din webbplats, undersöker din marknad och skapar annonser. När det gäller pris skiljer de sig så här: Hermoso har en gratisplan i stället för en provperiod, publicering är gratis, och antalet sociala konton du ansluter styrs inte av din plan, medan Fastlane begränsar sociala konton och kampanjer per nivå. Hermosos Studio-plan för $149 ligger under Fastlane Pros månadspris på $199. Hermoso bygger och läser dessutom kampanjer på de stora annonsplattformarna, från Meta och Google till TikTok, LinkedIn och Reddit, med varje ändring av utgifter bakom en bekräftelse.

På varje Hermoso-plan, även gratisplanen, kostar följande ingenting: publicera och schemalägga inlägg, skapa och hantera kampanjer på annonsplattformarna, statistik, kommentarer och DM, kopplingar, varumärkesprofiler och teamplatser. Krediter går till två saker enbart: att köra en AI-modell (bild, video, röst, text, planering) och Ad Spy-research, och appen visar den exakta kostnaden innan du spenderar något. Undantaget är X, där publicering och läsning av X-data kostar några krediter per anrop eftersom X tar betalt per förfrågan. Krediter i månadsplanerna förs inte över; kreditpaket, som du kan köpa på alla planer, även gratisplanen, gäller i 365 dagar.

Vi säljer inga uppvärmda konton. Om det är en del av din plan att köpa färdiga konton är det en verklig fördel för Fastlane.

Vilken du ska välja

Välj Fastlane om du vill ha en färdig volymmotor över många egna konton, uppvärmda sådana inräknade. Välj Hermoso om du vill börja gratis, fortsätta publicera för $0 och köra betalda kampanjer på fler annonsplattformar från samma ställe.

Relaterat

Fastlane-alternativ · Hermoso mot Fastlane · AI-marknadsagent

Fler prisgenomgångar: Higgsfield-priser, Arcads-priser, Creatify-priser, Blotato-priser, Postiz-priser, Post Bridge-priser, Buffer-priser. Våra egna planer finns på prissidan.

Vanliga frågor

Vad kostar Fastlane AI?

Den 19 oktober 2026 listade Fastlanes plankort Starter för $29 i månaden, Growth för $79, Pro för $199 och Enterprise för $999, eller $20, $55, $139 och $699 i månaden med årsfakturering. Uppvärmda konton kostar $100 i månaden per konto plus $1.50 per inläggsuppladdning.

Har Fastlane en gratisplan?

Plankorten erbjuder en 7 dagars provperiod med 50 krediter. En äldre sammanfattningstabell på dess /pricing-sida nämner fortfarande en gratisplan, så kontrollera registreringssidan för det aktuella erbjudandet.

Hur många videor gör Fastlane Starter?

Fastlane säger att Starters 500 månatliga krediter räcker till upp till 8 videor eller upp till 100 statiska bilder, i valfri blandning.

Är Hermoso ett billigare alternativ till Fastlane?

Hermoso är gratis att börja med, sedan $29, $69 eller $149 i månaden, och publicering, schemaläggning, annonshantering och statistik är gratis på alla planer. Fastlane kostar $29 till $999 i månaden med en 7 dagars provperiod.

Börja gratis, utan kort. Publicering, schemaläggning, annonshantering och statistik är gratis på alla planer.

Kom igång gratis →   Se priser