Creatify-priser i 2026, plan for plan

Hvert Creatify-niveau med dets kreditter, de videoer, kreditterne laver ifølge Creatifys eget anslag, og Hermosos planer ved siden af.

Priser læst fra creatify.ai/pricing den 19. oktober 2026. Sidst opdateret 19. oktober 2026. Priserne er i amerikanske dollars før moms. Hvis et tal her ikke længere stemmer med deres side, har deres side ret, og så retter vi vores.

Kort svar: Creatify har en gratis plan med 10 kreditter om måneden, derefter Standard til $15, Pro til $55 og Max til $95 om måneden for enkeltpersoner, og Business til $195 om måneden for teams. Ved årlig betaling får du 20 % rabat (Standard $12, Pro $44, Max $76, Business $156). Enterprise er skræddersyet.

Creatify-planer og -priser

AbonnementPrisKreditter og grænser
Free$010 kreditter om måneden: op til 2 videoannoncer eller 20 billedannoncer, 300 AI-skuespillere, 10 premium-modeller, 40 skabeloner. Eksporter har et vandmærke.
Standard$15 om måneden, eller $12 ved årlig betaling55 kreditter om måneden. Creatify anslår 7 fem sekunder lange Seedance 2.0-videoer, 11 femten sekunder lange avatarvideoer eller 220 billeder. 300 AI-skuespillere, 200+ skabeloner, over 50 modeller, én generation ad gangen, videoer op til 2 minutter, intet vandmærke.
Pro$55 om måneden, eller $44 ved årlig betaling280 kreditter om måneden: omkring 36 Seedance 2.0-klip, 56 avatarvideoer eller 1.120 billeder. 1.500 skuespillere plus 3 tilpassede avatarer, over 100 modeller, 5 generationer samtidigt, Ad Agent og automatiseringer, konkurrentannonce-sporeren (10 mio.+ Meta-annoncer efter deres egen optælling) og Ad Clone, der genindspiller en annonce ud fra dens URL.
Max$95 om måneden, eller $76 ved årlig betaling730 kreditter om måneden: omkring 94 Seedance 2.0-klip, 146 avatarvideoer eller 2.920 billeder. 3 pladser, 3 brandrum, 10 generationer samtidigt.
Business$195 om måneden, eller $156 ved årlig betaling1.500 kreditter om måneden, med muligheder på 3.050 og 6.100 kreditter. 10 pladser, 10 brandrum, ubegrænsede annoncekontoforbindelser og konkurrentsporing.
EnterpriseSkræddersyetUbegrænsede pladser, tilpassede kreditgrænser, SOC 2, API-volumenrabatter og en dedikeret kontomanager.

Creatify-kreditter varer to måneder, så én måneds ubrugte kreditter overføres. Creatify sælger også en færdig tjeneste, der hedder Studio, hvor deres team laver annoncerne; den bookes gennem en demo i stedet for en pris på siden.

Hvad man faktisk får

  • Free er nok til at se resultatet: to videoer med vandmærke.
  • Standard køber omkring 11 avatarvideoer om måneden, én ad gangen, uden agenten, konkurrentsporeren eller Ad Clone.
  • Pro er den første plan med de funktioner, folk flest køber Creatify for: agenten, konkurrentsporing og kloning af en annonce fra en URL.
  • Max og Business tilføjer kreditter, pladser og brandrum til teams og bureauer.

Deres anslag forudsætter 720p- og 1K-output. Højere opløsning, længere klip og premium-modeller bruger flere kreditter.

Hvem Creatify passer til

Creatify passer godt til e-handels- og app-teams, der vil have avatarstyret UGC-video ud fra et produktlink, et stort bibliotek af AI-skuespillere og skabeloner og en billig indgang. Hvis du primært har brug for mange korte avatarannoncer, er deres kreditregnestykke generøst.

Hermosos planer ved siden af Creatify

Hermoso-planPrisHvad du får
Free$0, uden kort30 kreditter ved oprettelse plus 250+ mere at optjene, mens du opsætter dit brand og laver indhold. Hele studiet, intet er låst.
Starter$29 om måneden1.200 kreditter om måneden. Rigtige ansigter i dine videoer fra dine egne fotos.
Pro$69 om måneden3.000 kreditter om måneden. Prioriteret generering.
Studio$149 om måneden7.000 kreditter om måneden. Prioriteret support og enterprise-SSO.

Ingen avance på modeller. Se priser.

Eller spring abonnementet over: kreditpakker fra $25, gyldige i et år, på alle planer inklusive Free. Se betal efter forbrug.

Planerne ligger tæt på hinanden i pris: Creatify Pro til $55 ligger ved siden af Hermoso Pro til $69, og Business til $195 ved siden af Studio til $149. Forskellene ligger i, hvad der er med. Hos Hermoso er alle funktioner med på alle planer, også Free, så research af konkurrenters annoncer, kloning af en annonce og sammensætning med rigtige produkter holdes ikke tilbage til en højere tier. Profiler og teampladser er ubegrænsede på alle planer, hvor Creatify tæller pladser og brandrum.

På alle Hermoso-planer, også Free, koster disse ting intet: publicering og planlægning af opslag, opbygning og styring af kampagner på annonceplatformene, analyse, kommentarer og DM'er, connectors, brandprofiler og teampladser. Kreditter går kun til to ting: at køre en AI-model (billede, video, stemme, skrivning, planlægning) og Ad Spy-research, og appen viser den præcise pris, før du bruger noget. Undtagelsen er X, hvor publicering og læsning af X-data koster nogle få kreditter pr. kald, fordi X tager betaling pr. forespørgsel. Månedlige plankreditter overføres ikke; kreditpakker, som du kan købe på alle planer inklusive Free, varer 365 dage.

Creatify beholder kreditter i to måneder; Hermosos månedlige kreditter overføres ikke, mens kreditpakker varer et år. Hvis du køber i udbrud, er den forskel værd at overveje.

Hvilken du skal vælge

Vælg Creatify, hvis avatar-UGC ud fra et produktlink er hele jobbet, og du vil have det største bibliotek af skuespillere. Vælg Hermoso, hvis du også vil have research, billedformaterne, publicering og de betalte kampagner kørt fra samme sted, uden at nogen funktion ligger bag en tier.

Relateret

Alternativ til Creatify · Hermoso vs Creatify · AI-UGC-annoncegenerator

Flere prisgennemgange: Higgsfield-priser, Arcads-priser, Blotato-priser, Fastlane-priser, Postiz-priser, Post Bridge-priser, Buffer-priser. Vores egne planer findes på prissiden.

Ofte stillede spørgsmål

Hvor meget koster Creatify?

Den 19. oktober 2026 listede Creatify Standard til $15 om måneden, Pro til $55, Max til $95 og Business til $195, eller $12, $44, $76 og $156 om måneden ved årlig betaling. Der er en gratis plan med 10 kreditter om måneden og en skræddersyet Enterprise-plan.

Har Creatify en gratis plan?

Ja. Den inkluderer 10 kreditter om måneden, som Creatify siger giver op til 2 videoannoncer eller 20 billedannoncer, med et vandmærke på eksporter.

Overføres Creatify-kreditter?

Creatify siger, at ubrugte kreditter er gyldige i 2 måneder, så de overføres til næste måned.

Hvilken Creatify-plan inkluderer konkurrentannonce-sporeren?

Pro og højere. Standard inkluderer ikke Ad Agent, konkurrentannonce-sporeren eller Ad Clone.

Hvordan står Hermoso sig på pris?

Hermoso er gratis at starte med, derefter $29, $69 eller $149 om måneden. Alle funktioner, inklusive research af konkurrenters annoncer, er med på alle planer, og publicering, planlægning, annoncestyring og analyse er gratis.

Start gratis, uden kort. Publicering, planlægning, annoncestyring og analyse er gratis på alle planer.

Start gratis →   Se priser