Format iklan manakah paling lama berjalan di Meta?

Kajian asal ke atas 2,073 iklan AS aktif dalam Perpustakaan Iklan Meta, merentas sepuluh kategori: format mana yang diteruskan pengiklan, dan untuk berapa lama.

Jawapan ringkas: iklan imej tunggal ialah format yang paling mungkin masih berjalan selepas enam bulan. Merentas 2,073 iklan AS aktif dalam Perpustakaan Iklan Meta, imej tunggal membentuk 26% iklan yang aktif selama 180 hari atau lebih, berbanding 10% iklan yang kurang daripada 30 hari umurnya. Median iklan imej tunggal telah aktif selama 150 hari, lebih lama daripada video (108), iklan fleksibel berbilang kreatif (94) atau iklan katalog (73).

2,073iklan aktif dianalisis
1,179pengiklan
109 harimedian masa aktif
28%aktif 180 hari atau lebih

Bahagian setiap format, mengikut berapa lama iklan itu aktif

Setiap kumpulan berjumlah 100%. Baca merentasi satu baris untuk melihat format yang naik atau turun apabila iklan semakin tua.

FormatDi bawah 30 hari30 hingga 89 hari90 hingga 179 hari180 hari atau lebih
Imej tunggal10%14%22%26%
Video33%33%30%32%
Fleksibel (beberapa kreatif)36%34%35%26%
Katalog (suapan produk)17%17%11%12%
Karusel4%2%2%4%
Iklan dalam kumpulan313616561583

Median hari aktif, mengikut format

Imej tunggal150 h
Video108 h
Fleksibel (beberapa kreatif)94 h
Katalog (suapan produk)73 h
Karusel148 h

Median, dalam hari. Karusel ialah kumpulan kecil (64 iklan), jadi tafsirkan bar itu dengan berhati-hati.

Apa yang menonjol

  • Imej tunggal bertahan. 38% iklan imej tunggal dalam sampel telah berjalan 180 hari atau lebih, tertinggi bagi mana-mana format dengan sampel besar. Iklan statik yang baik murah untuk terus dijalankan dan tidak haus seperti cangkuk video.
  • Video kekal stabil. Video ialah kira-kira satu pertiga iklan dalam setiap kumpulan umur (33% yang terbaharu, 32% yang tertua). Pengiklan melancarkan banyak video dan mengekalkan bahagian yang serupa daripadanya.
  • Iklan fleksibel lebih kerap dilancarkan daripada dikekalkan. Iklan yang bergilir antara beberapa kreatif (format fleksibel dan dinamik Meta) ialah 36% iklan terbaharu dan 26% daripada yang melepasi enam bulan. Ia sering digunakan sebagai ujian yang kemudiannya diganti.
  • Iklan katalog paling cepat bertukar. Iklan suapan produk mempunyai hayat median paling pendek (73 hari), yang sepadan dengan cara ia digunakan: sentiasa aktif, dibina semula apabila katalog berubah.
  • Satu versi mengalahkan banyak. Iklan yang Meta paparkan sebagai satu versi mempunyai median 124 hari aktif; iklan yang dikumpulkan dengan beberapa versi, 72. Iklan yang kekal lama cenderung ialah satu kreatif yang dibiarkan begitu sahaja.

Apa yang perlu dilakukan dengan ini

Jangan baca ini sebagai “berhenti buat video”. Bacalah sebagai: apabila anda menguji, sertakan versi statik yang kuat bagi idea terbaik anda, kerana statik ialah apa yang pengiklan kekalkan. Dan apabila anda mengkaji pesaing, susun iklan mereka mengikut berapa lama ia berjalan. Iklan imej yang telah aktif 200 hari memberitahu anda sesuatu yang video baharu tidak dapat. Carian Meta Ad Library percuma dan Ad Spy kedua-duanya menyusun mengikut tempoh berjalan, dan mengapa tempoh berjalan ialah isyarat menerangkan logiknya.

Cara kami mengumpul data

Pada 26 Oktober 2026 kami mencari Perpustakaan Iklan awam Meta untuk 80 kata kunci produk dan perkhidmatan, lapan dalam setiap sepuluh kategori (kecantikan, kesihatan dan suplemen, fesyen, rumah, makanan dan minuman, aplikasi pengguna, perisian perniagaan, perkhidmatan kewangan dan rumah, pendidikan, perjalanan dan tempatan), dengan negara ditetapkan kepada Amerika Syarikat dan hanya iklan aktif. Kami menyimpan halaman pertama hasil yang Meta kembalikan bagi setiap kata kunci: 2,360 iklan. Iklan yang Meta kumpulkan sebagai versi bagi iklan yang sama dikira sekali, dan tinggal 2,073 iklan daripada 1,179 pengiklan. “Hari aktif” ialah bilangan hari dari tarikh mula yang Meta tunjukkan hingga 26 Oktober 2026.

Apa yang data ini boleh dan tidak boleh katakan. Setiap iklan di sini masih berjalan pada hari kami melihatnya, jadi nombor itu menerangkan iklan mana yang bertahan, bukan yang menjual. Pengiklan biasanya terus membayar untuk iklan yang berkesan, itulah sebabnya tempoh berjalan ialah isyarat awam yang paling berguna, tetapi sesetengah iklan yang kekal lama hanya dilupakan. Meta menentukan iklan mana yang muncul dahulu bagi sesuatu kata kunci, jadi ini ialah sampel besar, bukan banci. Tiada apa di sini dianggar atau dimodelkan: setiap angka ialah kiraan atau median bagi iklan dalam fail itu.

Muat turun data (CSV): satu baris bagi setiap iklan dengan kategori, format, hari aktif, bilangan versi, panjang salinan, ciri baris pertama, butang dan, untuk video, panjang dalam saat. Ia tidak mengandungi nama pengiklan atau salinan iklan, jadi ia boleh dikongsi dengan bebas; sila rujuk “Hermoso Research, 26 Oktober 2026”.

Lebih daripada set data ini

Salinan iklan yang kekal lama · Panjang video iklan berbanding masa aktif · Semua penyelidikan

Soalan lazim

Format iklan manakah paling lama berjalan di Facebook dan Instagram?

Dalam sampel kami iaitu 2,073 iklan AS aktif, imej tunggal mempunyai median masa aktif paling lama (150 hari) dan membentuk 26% iklan yang aktif 180 hari atau lebih, berbanding 10% iklan di bawah 30 hari.

Adakah iklan yang kekal lama bermakna ia menguntungkan?

Tidak semestinya, tetapi ia isyarat awam yang terbaik yang ada: pengiklan biasanya berhenti membayar untuk iklan yang tidak berkesan. Data kami mengira iklan yang masih berjalan pada hari kami melihatnya, jadi ia mengukur daya tahan, bukan jualan.

Dari mana datangnya data ini?

Perpustakaan Iklan awam Meta, dicari pada 2026-10-26 untuk 80 kata kunci merentas sepuluh kategori, AS, iklan aktif sahaja. CSV percuma untuk dimuat turun dan dirujuk.

Patutkah saya berhenti membuat iklan video?

Tidak. Video memegang kira-kira satu pertiga iklan pada setiap umur. Penemuannya ialah versi statik yang kuat paling kerap dikekalkan, jadi sertakannya dalam setiap ujian.

Mula percuma, tiada kad diperlukan. Lihat iklan pesaing anda yang paling lama berjalan.

Mula percuma →   Lihat harga